Fotografie nemovitostí

Služby fotografa nemovitostí v Praze a po celé České republice.

Nabízím s pomocí profesionálního vybavení fotografování interiérů a exteriérů, domů a bytů, komerčních a průmyslových prostorů, kanceláří, hotelů, obchodů, veřejných prostor i designových projektů

Fotografie interiérů a architektury budov jsou nedílnou součástí reklamy. Profesionální realitní fotograf pomocí své práce dokáže zachytit hodnotu vaší nabídky a ukázat silné stránky objektu. Podkreslí  všechny výhody a skryje nedostatky nemovitostí. Výsledek fotografií vytvaří klientům první dojem, a proto je velice důležitý . 

Kvalitní fotografie interiéru a architektury objektu nejlépe podkresli jeho konkurenční výhody, vytvoří atraktivní obraz vašeho podnikání, pomůže přilákat klienty a uzavřít úspěšné obchody. 

Cilem interiérových fotografií je obvykle různá spotřebitelská reklama pro: 

 • organizace – v případě potřeby nafotit průmyslové objekty (průmyslová fotografie), staveniště, podniky, zařízení, okolní pozemky a  pracujici personál; 
 • pro designéry – s cilem  vytvoření vlastního portfolia realizovanych  projektů;
 • brokery  a realitní kanceláře – pro rychlou a úspěšnou realizace  prodeje;
 • majitele nájemních bytů a jiných objektů: obchodů, restaurací, hotelů, kosmetických salonů  – pro  inzerci na webových stránkách, sociálních sítích a v reklamních médiích. 

Specifika a problematika  focení interiéru 

Záleží na cílech, podmínkách a technických specifikacích. Časová náročnost se může pohybovat od několika hodin do několika dnů. 

V případě focení nemovitostí k prodeji nebo pronájmu jde pouze o čas fotografa a zákazníka (nebo jeho zástupce).

Při focení  komerčních nemovitostí, např. restaurací nebo hotelů, musí být focení zkombinováno s pracovní dobou, a je nutná spoluúčast personálu. 

Technická specifikace budovy a samotné prostory take ovlivňují  denní dobu, kdy bude interiér na fotografiích vypadat co  nejlépe. 

Nezapomeňte napsat fotografovi v TZ všechny vaše požadavky a představy o výsledku focení! 

Přítomnost lidí v záběru

Pojďme se podívat na konkrétní příklad:  Zákazník potřebuje fotografie veřejného prostoru bez přítomnosti cizích lidí. Jedním z požadavků je denní světlo v záběru. Bohužel jsou během dne tyto prostory velmi přeplněné.  Nejjednodušším řešením je během focení prostor uzavřít. Ve většině případů však zákazník tuto možnost nemá. V takovém případě musí fotograf pořídit mnoho snímků z jednoho úhlu, poté je jeden po druhém překrýt a s pomocí fotoeditoru odstranit lidi. Je možná i opačná situace, kdy na místě nejsou žádní lidé, ale na  hotových záběrech by měli být. O vše se umíme postarat. 

Organizace focení a příprava prostor 

Po výběru fotografa, diskuzi  o podmínkách TZ a dohodnutí data a času focení, přijde čas na přípravu interiéru. Rozhodně vezměte v úvahu tyto body, na které je potřebné dát pozor: 

 • Při natáčení komerčních nemovitostí koordinujte vše s bezpečnostní službou.
 • Ujistěte se, že v dohodnutém termínu nejsou poblíž nebo uvnitř plánovány žádné stavební práce.
 • Proveďte generální úklid. Zvláštní pozornost věnujte lesklým, zrcadlovým a skleněným povrchům.
 • Odstraňte vše, co nechcete vidět na hotových fotografiích. Pokud něco nemůžete odstranit, pak předem projednejte s fotografem retuš těchto detailů.
 • Přeplněná místa je lepší fotografovat před otevřením.
 • Pokud na fotografiích mají být lidé, např. zaměstnanci, postarejte se, aby to byli co možné nejvíce sympatičtí a vyspalí lidé. Také nezapomeňte, že je nutné předem získat jejich souhlas s pořízením fotografií.
 • Vytvořte seznam věcí, které chcete vyfotografovat.
 • Pošlete fotografovi své dotazy a pracujte s profesionály.

  NEXT
  ZAVŘÍT

   https://predmet.eu 1100 0 0